Zdrowie jest najważniejsze

Stomatolodzy Tychy: jakie są funkcje zębów?

Stomatolodzy Tychy: jakie są funkcje zębów?

Powodów do dbania o zęby jest tak wiele, że trudno wymienić je wszystkie. Każdy z nas ma wpajane od urodzenia, że trzeba je szczotkować dwa razy dziennie szczoteczką z pastą. Nie do wszystkich to jednak dociera, a szkoda, bo zęby pełnią niezwykle ważną funkcję w naszym życiu. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jakie są to funkcje.

Jakie funkcje sprawują zęby?

Jak doskonale wiemy to właśnie dzięki łukom zębowym możemy sprawnie żuć i gryźć jedzenie. W ten sposób nasze podniebienia mogą próbować wielu potraw, czasem nawet twardych i niezbyt łatwych do pogryzienia. Szczególnie brak zębów odczuwają osoby użytkujące protezy stomatologiczne. Kolejnym powodem do dbania o zęby, na który zwracają uwagę stomatolodzy z Tych, jest stan ogólny zdrowia. Próchnica, zgorzel miazgi mogą powodować powstanie ropni. Są to skupiska ropy pod błoną śluzową, które dają bardzo silne dolegliwości bólowe promieniujące na inne tkanki. Poza bólem pacjenci skarżą się także na wysoka temperaturę, złe samopoczucie, ból głowy, dreszcze. Aby zapobiec takim powikłaniom należy regularnie odwiedzać dentystę. stomatolodzy Tychy pracujący w gabinetach są profesjonalnymi absolwentami uczelni medycznych. Przez pięć lat uczą się tego jak odbudować tkanki twarde zęba, a także pomóc pacjentowi w dolegliwościach bólowych. Warto im zaufać zamiast męczyć się i ryzykować utratę zdrowia.

Zadbaj o swój uśmiech

Kolejnym powodem dobrym do zadbania o zęby jest uśmiech. Jak wiemy, promienny wyraz twarzy jest często kluczem do bycia zauważonym i nawiązywania kontaktów z płcią przeciwną. W końcu kobiety lubią mężczyzn pewnych siebie, którzy są zadowoleni z życia i to pokazują. Ponadto każdy z nas ceni osoby korzystające z życia i dobrze wyglądające. Komplementy kierowane w stronę naszego uśmiechu na pewno zapewnią większy komfort psychiczny każdemu. Pewność siebie powoduje, że sukces w każdej dziedzinie jest murowany. Sprawdza się to zarówno w relacjach damsko-męskich, jak i w pracy oraz na studiach. Nie trzeba mieć śnieżnobiałych zębów jak z reklamy pasty, ale zdrowe i zadbane. W ten sposób wysyłamy do świata sygnał, że potrafimy zadbać o własne interesy, więc można nam ufać.