Zdrowie jest najważniejsze

Soczewki ponadstandardowe- najwyższa jakość i najlepsze rezultaty

Soczewki ponadstandardowe- najwyższa jakość i najlepsze rezultaty

Zaćma jest chorobą oczu, która powoduje zmętnienie soczewki. Przez to chorzy skarżą się na coraz gorsze widzenie, które dodatkowo nie jest ostre. Najczęściej chorują osoby powyżej 60 roku życia, choć również mogą zachorować osoby młode, a nawet dzieci, czy niemowlęta. Jeszcze do niedawna z zabiegiem czekano, aż zaćma dojrzeje i dopiero wtedy ją usuwano, dodatkowo chory musiał nosić okulary zazwyczaj +10 dioptrii. Co oczywiście było bardzo uciążliwe. Na szczęście obecnie można zastosować wszczepienie soczewki ponadstandardowej – http://alfavision-zacma.pl/dobierz-soczewki-ponadstandardowe/ – które wydaje się najlepszym wyborem i zapewnia najlepsze rezultaty.

Soczewki ponadstandardowe – bo wybór ma znaczenie

Każda osoba, którą czeka operacja zaćmy powinna zastanowić się nad wyborem soczewek. Choć pewnie większość pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że takiego wyboru może dokonać. Zazwyczaj stosuje się soczewki jednoogniskowe, które wyeliminują zaćmę, niezależnie od jej stadium, natomiast nie wyleczą innych dolegliwości takich, jak krótkowzroczność. Dlatego po operacji chorzy ponownie muszą nosić okulary. Warto zdecydować się na soczewki ponadstandardowe, które nie tylko wyeliminują zaćmę, ale również wyleczą astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność. Dzięki temu nie tylko nie będzie trzeba nosić okularów, ale również ostrość wzroku znacząco się poprawi.

Soczewki ponadstandardowe – wybierz to, co najlepsze

soczewki ponadstandardowe to najlepszy wybór dla osób, które chcą powrócić do dawnej jakości życia, jaką mieli przez zachorowaniem na zaćmę. Do wyboru są soczewki np. asferyczne, czy też toryczne, a także wieloogniskowe. Oczywiście w wyborze pomogą najlepsi specjaliści, którzy po przeprowadzeniu wywiadu oraz wykonaniu badań pomogą podjąć świetną decyzję. Soczewki asferyczne posiadają filtr światła niebieskiego zatem polepszają widzenie o zmroku, czy też w słabo oświetlonych miejscach. Umożliwiają nawet prowadzenie samochodu w nocy. Koncentrują one promienie UV w jednym miejscu. Z kolei soczewki toryczne znacząco poprawiają wzrok, zatem polecane są dla osób z astygmatyzmem, gdyż korygują nieprawidłowości w zakresie krzywizny.

Soczewki wieloogniskowe są polecane dla osób, które chcą prowadzić aktywny tryb życia. Dzięki ich zastosowaniu będą one mogły nawet rozwiązywać krzyżówki, czy też czytać książki z małym drukiem, bez potrzeby używania okularów. Zatem to najlepszy wybór dla osób zmagających się z krótkowzrocznością bądź nadwzrocznością. Z kolei chorzy na różne wady wzroku powinny zdecydować się na soczewki toryczne wieloogniskowe. Umożliwią one pełne widzenie.

Wybór odpowiednich soczewek pełni kluczową rolę w leczeniu zaćmy. Dzięki ich najlepszemu dopasowaniu, już po operacji chorzy nie będą musieli nosić okularów. Również ostrość ich wzroku znacząco się poprawi. Jak wiadomo zdrowie jest najważniejsze, dlatego, trzeba wybierać to co najlepsze i nie należy oszczędzać. Oczywiście razie pytań do dyspozycji pacjentów są najlepsi specjaliści, którzy pomogą dokonać wyboru, oczywiście wcześniej przeprowadzając szereg badań.