Zdrowie jest najważniejsze

Nowe zalecenia protetyczne – protetyka w Gliwicach

Nowe zalecenia protetyczne – protetyka w Gliwicach

Zastanawiasz się, jakie nowe rozwiązania są dostępne w protetyce XXI wieku? Sprawdź nasz tekst i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Jak było kiedyś, a jak jest dziś

Chyba każdy kojarzy akrylowe protezy trzymane przez dziadka i babcię w szklance wypełnionej wodą z kranu. Taka higienizacja przez lata była traktowana jako podstawy czynnik warunkujący zdrowie jamy ustnej. Szereg badań naukowych pokazał jednak, że proteza wykonana z tworzywa akrylowego jest podatna na rozwój grzyba z rodziny Candida, więc lepiej wieczorami przechowywać uzupełnienie w suchym, ale przewiewnym pojemniku. Raz na jakiś czas (na przykład na dwa tygodnie) uzupełnienie można trzymać na pół godziny w roztworze podchlorynu sodu uzyskanym z rozpuszczenia tabletki COREGA w wodzie. Jak widać wiadomości i zalecenia z zakresu protetyki zmieniły się, więc głupstwem byłoby nie stosowanie się do nowych wytycznych. Takim samym głupstwem jest bierność wobec nowości protetycznych. Oczywiście wiadomo, że nie wszyscy będą mogli cieszyć się użytkowaniem implantów, gdyż jest to najtrudniejsze uzupełnienie protetyczne, które można zastosować u pacjentów. Dlaczego? Nie chodzi nawet o same wkręcenie implantów, ale o ogólny stan zdrowia i możliwości zastosowania ich u pacjentów.

Nowe, skuteczne rozwiązania

Protetyka w Gliwicach to jednak także inne uzupełnienie protetyczne, które od wielu lat wzbudzają coraz większe zainteresowanie pacjentów i lekarzy dentystów. Dentyści chętniej stosują nowe materiały i mają odwagę proponować pacjentom takie rozwiązania, które niegdyś uznane byłyby za szalone. Już nikogo nie dziwi dwunastopunktowy most porcelanowy lub most adhezyjny w odcinku przednim. Nowością stosowaną w Austrii jest także proteza całkowita wykonana w systemie CAD/CAM. Komputerowe projektowanie uzupełnienie protetycznego zapewnia doskonałe przylegania, gładkość oraz precyzję jakiej nie zapewni żadna ręka ludzka. Oczywiście to człowiek sprawuje pieczę nad tym jak uzupełnienie ma wyglądać, jednakże to komputer i frezarka są odpowiedzialne za wykonanie uzupełnienia. Być może niedługo większość techników będzie wykonywać tę pracę właśnie w taki sposób, a reklamacji z powodu niedopasowania i dyskomfortu będzie coraz mniej. A protetyka Gliwice i w innych miastach Polski będzie jeszcze na wyższym poziomie.