Zdrowie jest najważniejsze

Implanty zębowe Gliwice – piękny uśmiech na lata

Implanty zębowe Gliwice – piękny uśmiech na lata

Zdarza się iż nawet pomimo najlepszego dbania o własne uzębienie nie jest ono w dobrym stanie. Czynników które mają na to wpływ jest bardzo wiele, mogą to być skłonności genetyczne lub też inne schorzenia czy nawet przyjmowane leki. Jednakże obecnie stomatologia ma dla osób, cierpiących z powodu złego stanu uzębienia rozwiązanie w postaci implantów stomatologicznych.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Niewątpliwą zaletą implantów jest fakt, iż są one wstawiane jako stały element, w przeciwieństwie do protez, które mogą wypadać. Ponadto implanty zębowe Gliwice bez problemu można stosować już w przypadku braku pojedynczego zęba.
Implanty stomatologiczne składają się z dwóch części – jedną z nich stanowi wszczepiany w kość element, najczęściej zrobiony z tytanu. Po okresie wygojenia zakładany jest specjalny łącznik, na który następnie nakłada się wykonaną indywidualnie do potrzeb klienta koronę. Najczęściej osoby poddające się tego typu zabiegom bez problemu mogą określić, jaki rodzaj korony sobie życzą, przede wszystkim jak mowa o materiale z jakiego jest ona wykonana. Najtańsze są korony porcelanowe, wykonane na metalu, nieco droższe będą korony cyrkonowe. Ze względu właśnie na sporo możliwości wyboru nie tylko jak chodzi o korony, ale także o wszczepianych w kości implantach, ceny są bardzo zróżnicowane. Dlatego też jak chodzi o koszty za implanty zębowe Gliwice mogą mieć całkiem odmienne ceny niż te, jakie klienci płacą w Warszawie czy wielu innych miastach.

Znajdź dobrego specjalistę

Wiele gabinetów oferuje swoim klientom zniżki w sytuacji, gdy decydują się podczas jednej wizyty wstawić kilka implantów. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre dla pacjentów także od strony gojenia wstawionych implantów. Podczas jednego zabiegu bowiem można wszczepić nawet kilkanaście implantów, zaś wstawiając je pojedynczo za każdym razem należy liczyć się z okresem ich gojenia.
Jeżeli nie występują komplikacje, okres gojenia implantów wstawianych w górnej szczęce wynosi od 3 do 6 miesięcy, w dolnej nieco krócej. Dopiero po tym czasie stomatolog może nałożyć stałe korony, wcześniej zazwyczaj zakładają oni tak zwane korony tymczasowe, pełniące rolę ochronną i wizualnie uzupełniające ubytek zęba.