Zdrowie jest najważniejsze

Czy laserowe leczenie żylaków to metoda, na którą warto postawić?

Z żylakami boryka się większość Polaków. Obecnie szacuje się, że ponad 60% naszego społeczeństwa zmaga się z tym problemem. Na szczęście, jest to problem, z którym można walczyć i w wielu przypadkach pomaga laserowe leczenie żylaków. Jednak czy jest to rzeczywiście tak skuteczna metoda, jak to przedstawiają media?

Laserowe leczenie żylaków – co warto wiedzieć na ten temat?

Niewydolność żylna oraz żylaki kończyn dolnych są to schorzenia, z którymi zmaga się wielu ludzi na świecie. Objawami tych dolegliwości są nie tylko nieestetycznie wyglądające poszerzenia żył, ale też uczucie „ciężkości” kończyn dolnych albo uporczywe bóle nóg, które pojawiają się, gdy chory za długo stoi lub siedzi w jednej pozycji. Dzisiejsza medycyna oferuje wiele metod, za pomocą których można wyleczyć żylaki. Jedną z nich jest laserowe leczenie żylaków. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Przede wszystkim usuwanie żylaków za pomocą lasera jest małoinwazyjnym zabiegiem, którego ryzyko powikłań jest znacznie mniejsze niż w przypadku chirurgicznego usuwania żylaków. Poza tym rekonwalescencja też jest znacznie krótsza niż w przypadku klasycznej metody. Chirurgiczna operacja przede wszystkim wiążę się z większą ingerencją w ludzki organizm, przez co występuje wtedy więcej krwiaków, siniaków, przez co regeneracja organizmu trwa dłużej.

Jak wygląda laserowe leczenie żylaków?

Laserowe leczenie żylaków polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły włókna światłowodowego. Cały proces odbywa się pod kontrolą aparatu USG. W momencie, w którym lekarz wycofuje z żyły cewnik z światłowodem, wtedy włókno zamyka żyłę energią świetlną od środka. Potem po zabiegu zostaje jedynie mała blizna w miejscu, w którym lekarz wykonał niezbędne nakłucie. Jeśli zaś chodzi o żyłę to ulega ona zwłóknieniu w okresie od 3 do 6 miesięcy. Czas trwania zabiegu to około 30 minut, a laserowe leczenie żylaków jest bezbolesne dla pacjenta. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu, a powrót do normalnej aktywności nie jest długim procesem. Laserowe leczenie żylaków nie jest przeprowadzane u kobiet w ciąży oraz u osób, które chorują na cukrzycę, choroby nowotworowe i mają problemy z krzepliwością krwi.